fizjokursy
aktualnościkursygaleriasklepabsolwencigabinetkontakt
 
   
 
 
 
 

Kompleksowa rehabilitacja w kręgozmyku lędźwiowym.
specjalistyczny kurs jednodniowy.

 

Kurs praktyczno-teoretyczny adresowany do fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, techników masażu, lekarzyoraz słuchaczy tych kierunków.

Szkolenie przedstawiające postępowanie rehabilitcyjne w przypadku wystąpienia kręgosmyku lędżwiowego. Treść szkolenia oparta jest na autorskim programie wynikającym z ponad 20 letniego doświadczenia w rehabilitacji neurologicznej oraz najnowszych doniesień literatury medycznej.
Szkolenie adresowen jest do terapeutów chcących zwiększyć swoją wiedze teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w pracy z pacjentem cierpiacym na dolegliwości wynikające z kręgozmyku. Zdobyta wiedza pozwoli w prawidłowy sposób planować oraz monitorować i oceniać postępy rehabilitacji.

* Poznaj jak oceniać kregozmyk
* Dowiedz się jakie badania radiologiczne są przydatne i jak z nich korzystać
* Ustal rokowania i upewnij się czy nie jest za późno na leczenie zachowacze i rehabilitacje funkcjonalną
* Dowiedz się jakie zabiegi terapii manualnej i kiey są dozwolone

* Dowiedz się jak na co musisz uważać gdy oprócz kręgozmyku Twój pacjent ma równiez zdiagnozowaną dyskopatie

Kręgozmyk wynika z niestabilności pourazowej lub czynnościowej kręgosłupa o zróżnicowanej etiologii. Poznanie sprzyjających warunków do przemieszczenia kręgów względem siebie w płaszczyźnie strzałkowej pozwoli na skuteczniejszą profilaktykę wtórną. a także - co jest celem terapii – zahamowanie postępu przemieszczenia. Określenie struktur, których napięcie lub niewydolność wpływa na ruchomość połączenia L5/S1, w przypadku nutacji i kontrnutacji kości krzyżowej, w zróżnicowanej budowie miednicy przyczyni się do realizacji powyższego celu.
Plan kursu:

  • Część teoretyczna – etiologia, rodzaje, struktury stabilizujące i nasilające niestabilność – teoria kręgozmyku. 8.00. – ok. 8.45.
  • Część praktyczna: 8.45 – 17.00.
  • Badanie – ustalenie dysfunkcji sprzyjających niestabilności na podstawie oglądania, obserwacji, palpacji, badania normy długości mięśni, zakresów ruchu.
  • Ocena stabilności kręgosłupa
  • Określenie typu niestabilności związanej z niewydolnością  i/lub nadczynnością określonych struktur.
  • Terapia lokalna i globalna w zależności od przyjętej hipotezy roboczej
  • Fizjoprofilaktyka błędów czynionych w codziennej aktywności ruchowej oraz podczas wyczyny sportowego, nasilających niestabilność kręgosłupa oraz edukacja w zakresie prawidłowych wzorców podczas aktywności fizycznej, również z obciążeniem.
  • Dyskusja – pytania i odpowiedzi, również z praktycznym pokazem


CENA KURSU: 650zł
PROWADZĄCY: Rafał Słoniak, Tomasz Tittinger

Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejnosć wpłacenia zaliczki!

 

 

 

 

 

 

 
   
aktualnościkursygaleriasklepabsolwencigabinetkontakt